Rögtön a forduló nyitányán egy remek iramú,izgalmakkal teli márkőzést láthattak az érdeklődők.A United az Evertonhoz látogatott,és voltak a mérkőzés egyértelmű favoritjai.Ám az első találat mégis a hazaiakhoz fűződik.Bár még a félidő előtt egyenlített a Manchester ,de a vezetést nem szerezték meg.Leaglábbis nem az elsőben...Következett a második játékrész,először Vidic,majd Berbatov góljával úgy tűnt el döntötték a mérkőzést.De másképp gondolkodott a hazai Everton.Míg a 91.percben ,még 1-3at láthattak a nézők,a 93.-ra már 3-3-at.S,ha még az utolsó helyzetük is beakad...De nálunk így is elnyerte a címet.A FORDULÓ FELTÁMADÁSA

A Fly Emiratesben kezdőként lépett pályára a magyar kapus Bogdán.A Bolton látogatott Arshavinékhoz,s még 1-1-is volt az eredmény,részben Bogdánnak köszönhetően ugyanis bravúrt,bravúrra halmozott.Ám ezt később feltörte az Arsenal ,s sima 4-1-es győzelmet arattak.Bár Ádám csapata kikapott ,annyira nem lehet somórú...Végülis az Arsenal otthonában védhetett,de nem is akárhogy...

Bekezdett az új fiú Londonban.A Fulham csatáráról Dembeléről van szó.A belga fiú remek passzokkal,cselekkel,és ami a legfontosabb gólokkal vetette észre magát.Bár az elején még vezettett a Wolverhampton,de az előbb dicsőitett Dembelé előbb a 48.majd a 90.percben lőtt gólt.Gera a sérülés miatt a pályát elhagyó Zamore helyére lépett pályára még a 32.percben.Egyébként az angol,4 hónapot hagy ki...

A Chelsea folytatta sorozatát,az ötödik fordulóban sem szenvedtek vereséget.A West Ham vendégeként léptek pályára,s Essien góljával rögtön az elején meg is szereztéka  vezetést.Rá 10 perccel Drogba lőhetett egy jó 30 méterről,lövése kellemetlenül Green elé pattant ,de nem tudta megfogni csak kitolta,majd egy védő szabadított (volna) fel,de épp Kalou sarkát találta el,és  alabda onnan  a kapuba esett.Ezután leült a mérkőzés,de a hajrá előtt eldöntötte a mérkőzést Essien.A ghánai ismét fejjel vette be kapuját az angol hálóőrnek.Ezután még szépíteni tudott Parker révén a West Ham,de ez nem volt elég a pontszerzéshez.

Birminghamben fogadták a Liverpoolt.A nagyon gyenge színvolnalú meccsen,nem esett gól...A 'Poolnak már-már szokásáva vált a birminghami döntetlen.

Újabb pontot vesztett a City.A Blackburn együttesét fogadták,s kellett volna legyőzniük,de mindössze csak egy döntetlent sikerült összekaparniuk.

Két újonc csapat is összemérte erejét a hétvégén.A Newcastle a Blackpoolt fogadta.A hazaiak az Aston Villa felett aratott nagy arányú siker után bízhattak,hogy könnyen meg lesz a blackpooliak skalpja,de ... tévedtek.Sőt ,kikaptak.A FORDULÓ MEGLEPETÉSE