A Chelsea elmúlt időszakban mutatott formáját tekintve nehéz mérkőzésre számíthattak a londoniak, ám az első néhány perctől eltekintve a Boltonnak nem sok köze volt az összecsapáshoz.

A mérkőzést gyászszünet előzte meg, a január 15-én elhunyt Bolton-legendára, Nat Lofthouse-ra emlékeztek felállva a stadionban.
A 11. percben a Bolton térfelén szerzett labdát a Chelsea, Drogbához került a labda a kaputól mintegy 30 méterre, az elefántcsontparti csatár nem sokat tétovázott, Jaaskelainen fölött a hálóba zúdított. (0-1)
Cech védett nagyot a 32. minutumban, Matthew Taylor fejesét tolta bravúrral szögletre.
Malouda lőtt kapura a hatos sarkáról a 41. percben, a lepattanó után cimbalomszögből ismételt, ez már utat talált a kapuba. (0-2)
Az 56. percben kontrázott a Chelsea, Essien adott be balról, Drogba elöl kipöckölték a labdát a védők, de érkezett Anelka és nem hibázott. (0-3)
Egy bedobás után a 74. percben Essien küzdötte le magát egészen az alapvonalig, onnan centerezett, az érkező Anelka lövését még blokkolták a boltoniak, a kipattanót azonban Ramires a hálóba juttatta, megszerezve első PL-gólját. (0-4)
A mérkőzés vége Anelkáról szólt, előbb a 82. percben Robinson rúgta fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető továbbot intett, majd a 86. és a 87. percben is védte Jaaskelainen a francia csatár lövéseit.
A Bolton elszenvedte a szezon második vereségét hazai pályán, a Chelsea pedig kezdi megtalálni önmagát, helyenként parádés játékkal gyűjtötte be a három pontot.

Bolton Wanderers - Chelsea 0-4 (0-2)

Gól: Drogba (11.), Malouda (41.), Anelka (56.), Ramires (74.)
Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Knight, Cahill, Robinson, Petrov (Rodrigo 62.), Muamba (Mark Davies 62.), Holden (Blake 87.), Taylor, Kevin Davies, Elmander

Chelsea: Cech, Bosingwa, Cole, Ivanovics, Terry, Ramires (Kalou 77.), Essien, Mikel (McEachran 71.), Malouda, Drogba, Anelka

Hosszú idő után újra magabiztosan nyert a Liverpool, ráadásul idegenben tette ezt. Hazai pályán tartott gólparádét a Manchester United, Berbatov mesterhármast szerzett. Szintén három gólt lőtt van Persie, igaz kihagyott egy tizenegyest is. A rekordigazolás Darren Bent góljával győzte le az Aston Villa a Manchester Cityt.

Wolherhampton Wanderers - Liverpool 0-3 (0-1)

Gól: Fernando Torres (36., 90.), Meireles (50.)

Arsenal - Wigan 3-0 (1-0)
Gól: van Persie (22., 58., 85.)

Manchester United - Birmingham City 5-0 (3-0)
Gól: Berbatov (2., 31., 53.), Giggs (45.), Nani (76.)

Blackpool - Sunderland 1-2 (0-2)
Gól: C. Adam (86. - 11-esből), ill K. Richardson (15., 36.)